Shade Loving گلهای چند ساله باغ

گل های چند ساله باغ می توانند عناصر رنگی زیبایی به مناطق سایه دار باغ و چشم انداز شما اضافه کنند. بسیاری از گلهای چند ساله مقاوم در برابر سایه هستند و حتی برخی مناطق سایه دار را ترجیح می دهند ، اما شما باید مطمئن باشید که گلی که می کارید متناسب با سایه ای است که باغ شما دریافت می کند.

اساساً چهار دسته مختلف سایه وجود دارد که برای گیاهان و گلهای مختلف مناسب هستند:

سایه روشن (همچنین به عنوان “سایه فیلتر شده” یا “سایه نازک” نیز شناخته می شود) به طور کلی به مناطقی گفته می شود که روزانه دو تا سه ساعت سایه می گیرند.
سایه متوسط ​​(“سایه جزئی” ، “نیم سایه” یا “نیمه سایه” نیز نامیده می شود) منطقه قیمت گل میخک هندی  ای است که چهار یا پنج ساعت در روز بدون تابش مستقیم خورشید دارد.
سایه کامل منطقه ای است که در طول روز اصلاً نور مستقیم خورشید وجود ندارد ، اگرچه نور خورشید غیر مستقیم یا منعکس شده در دسترس گیاهان است.
سایه عمیق (همچنین به عنوان “سایه سنگین” و “سایه متراکم” نیز شناخته می شود) مناطقی است که در طول روز تابش مستقیم یا غیر مستقیم خورشید وجود ندارد.
هنگامی که دانستید در چه سایه ای مشغول باغبانی هستید ، باید بتوانید گلهای چند ساله و دوست داشتنی سایه را برای آن منطقه انتخاب کنید. در اینجا برخی از بهترین گلهای چند ساله سایه دار برای شرایط سایه روشن ، متوسط ​​و کامل وجود دارد.

گلهای چند ساله سایه روشن

نرگس / نرگس (نرگس). از پیازهای کاشته شده گل های نارنجی ، زرد یا سفید زیبایی خواهید داشت که در سایه روشن به خوبی عمل می کنند.

فاکس گلاو (دیجیتال). یک گل چند ساله با سایه روشن و بلند ، Foxglove در اواخر تابستان شکوفا می شود و گلهای گلهایی را می دهد که می توانند به راحتی به چهار فوت برسند.

کلمباین (آکوئلژیا). بومی مناطق جنگلی ، کلمبین ها می توانند تا سه فوت قد داشته و در رنگ های متنوعی قرار بگیرند. آنها به طور کلی در ماه مه و ژوئن شکوفا می شوند و در مناطقی با سایه روشن و خاک مرطوب و زهکشی خوب رشد می کنند.

گلهای چند ساله با سایه متوسط

هاردی بگونیا (Begonia grandis). گونه های زیادی از بگونیا وجود دارد که در مناطق گرمسیری رشد می کنند ، اما این نوع مقاوم در برابر سایه متوسط ​​، یک انتخاب عالی برای باغداران شمالی تا منطقه شش است. گلهای زیبای آنها معمولاً در پاییز شکوفا می شوند.